Kuidas tulevad tornid kodulehele

Teed on käänulised ja mitmepalgelised. Vahepeal kippusin arvama, et uusi torne Eestist enam ei leiagi. Vähemalt Tallinnast mitte. Ent väikeseid imesid õnneks sünnib.

Kodulehte lugenud Andrei Samoldin saatis väga lõbusaid ja asjalike linke. Sain palju võro kiilt lugeda. Aga ka teadmise, et tema vanaisa ehitas ise veetorni. Ei jäänud muud üle, kui võtta ette pikk matk ja järjekordne objekt Võmmorskis http://www.veetornid.ee/vommorski  kodulehele jäädvustada. Aitäh Andreile.

Püsiklient Argo astus firma uksest sisse ja protesteeris, et miks tema sünnikandi Krootuse torni pole veebis eksponeeritud. Paraku ei teadnud sellest midagi ja kuigi satelliidipildilt leidsin üles, siis tänaseks veel pildistamata. Vabandust, Argo.

Lavassaare torni olemasolust informeeris Einar. Torn purgis, sõitsin edasi Audrusse. Ka seal läks kiirelt. Küsisin hiljem Pärnu Vesi inimestelt, et äkki on siin veel kusagil torne? Tuli kiire vastus Roman Vabalt, et sõitsid vale teed mööda. Lemmetsas seisab ka üks. Nojah – distants sama pikk, ent valisin millegipärast läänepoolsema marsruudi. Põhjus uuesti Andropoffi villat külastada.

Sõber poosetas ühe plekist „granaadi“ ees. Palus ära arvata, kus see asub. Ei teadnud. Selgus, et Halingal. Sõidad suvel mööda ja puude tagant ei paista. Nüüd jällegi kollektsioonis.

Tuttav päris: kule aga kassul see Balti jaama torn ka lehel on? Missugune? Pole kuulnudki. Hoonet tean ammu, kuid ei pidanud seda veetorniks. Ragnar Nurk Linnaplaneerimise Ametist saatis väga põhjaliku kokkuvõtte, lugeda saab http://www.veetornid.ee/tallinn-suurtuki Nii tuli üllataval kombel isegi Tallinnast üks uus eksemplar kodulehele.

Hästi sümpaatne suhe tekkis Jürgen Kusminiga, kes toimetab RMK pärandkultuuri andmebaasi, mis on leitav Maa-ameti Geoportaalist. Vahetasime vastastikku infot ja sain temalt posti teel vapustava lähetuse: 15 raamatut kõigi maakondade pärandkultuurist + üks käsiraamat veel lisaks. Väga põnev lugemine. Kergitan kaabut.

Heiki Koov külastab mu kodulehte ilmselt korduvalt. Temalt saan vihjeid kunagi eksisteerinud, aga ka seni veel pildistamata tornide kohta. Tänud põhjalikkuse eest Heiki.

Kena vihje andis Toomas Liiva: https://ajapaik.ee/?page=1&q=veetornid Seda kammisin pikalt ja uurisin praeguseid olukordi. Väga mõnus materjal.

Semu saatis video drooni lennutamisest. Kaadrinurgas silmasin veetorni. Pinnimise peale tunnistas üles – Kallastel. Aga ma ju käisin seal ja sain ainult sadamast vana väikese tööstuse torni. Väga tore. Taas põhjus kodumaal tiirutamiseks.

Lüganusel kavatsesin vaimustava "Rando ja Kärdi" kodumajutuse lahkelt pererahvalt intrigeerivalt pärida: kus teil siin see veetorn siis ka seisab? Lootuses, et äkki tõesti miskit juhslikult leidub. Aga jäi ise kogemata tee peale ette ja sain rõõmsalt hommikused kaadrid ära teha. Neid nimetan boonustornideks.

Nüüdseks 198 torni pildistatud, ootan põnevusega uusi üllatusi.

Tagasi

Eesti veetornid

info@veetornid.ee
Korda turvakoodi: